Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJM12902M# with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJM12902M# with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NJM12902M#
| Part No | NJM12902M# |
|---|---|
| Manufacturer | JRC Corporation / NJRC |
| Description | IC OPAMP GP 1.5MHZ 14DMP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 14-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Current - Output / Channel: | 40mA |
| Supplier Device Package: | 14-DMP |
| Voltage - Input Offset: | 1mV |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | General Purpose Amplifier 4 Circuit 14-DMP |
| Amplifier Type: | General Purpose |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Slew Rate: | 0.7 V/µs |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 2 V ~ 14 V |
| Current - Supply: | 1mA |
| Other Names: | NJM#12902M NJM#12902M-ND |
| Number of Circuits: | 4 |
| Gain Bandwidth Product: | 1.5MHz |
| Current - Input Bias: | 20nA |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Output Type: | - |
Introduce
We can supply NJM12902M# , send us a request quote to request NJM12902M# pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJM12902M#.The price and lead time for NJM12902M# depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NJM12902M#.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







