Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NE5820M53-A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NE5820M53-A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NE5820M53-A
| Part No | NE5820M53-A |
|---|---|
| Manufacturer | CEL (California Eastern Laboratories) |
| Description | TRANS P CH 6V 17MA 3 PIN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | Microphone |
|---|---|
| Package / Case: | 3-SMD, Flat Leads |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Bag |
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Transistor Microphone P-Channel 6V 17mA Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Rated: | 6V |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Transistor Type: | P-Channel |
| Current Rating: | 17mA |
Introduce
We can supply NE5820M53-A , send us a request quote to request NE5820M53-A pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NE5820M53-A.The price and lead time for NE5820M53-A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NE5820M53-A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





