Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NAND256W3A0BE06 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NAND256W3A0BE06 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NAND256W3A0BE06
| Part No | NAND256W3A0BE06 |
|---|---|
| Manufacturer | Micron Technology |
| Description | IC FLASH 256M PARALLEL 48TSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 48-TFSOP (0.724", 18.40mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Access Time: | 50ns |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | 48-TSOP |
| Memory Type: | Non-Volatile |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | FLASH - NAND Memory IC 256Mb (32M x 8) Parallel 50ns 48-TSOP |
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Memory Size: | 256Mb (32M x 8) |
| Memory Interface: | Parallel |
| Write Cycle Time - Word, Page: | 50ns |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Memory Format: | FLASH |
| Technology: | FLASH - NAND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply NAND256W3A0BE06 , send us a request quote to request NAND256W3A0BE06 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NAND256W3A0BE06.The price and lead time for NAND256W3A0BE06 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NAND256W3A0BE06.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





