Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy N1A423012 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy N1A423012 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
N1A423012
| Part No | N1A423012 |
|---|---|
| Manufacturer | Hammond Manufacturing |
| Description | BOX STEEL GRAY 42"L X 3"W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 12.000" (304.80mm) |
|---|---|
| Container Type: | Box |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Box Metal, Steel Gray Hinged Door, Lid 42.000" L x 30.000" W (1066.80mm x 762.00mm) X 12.000" (304.80mm) |
| Material Flammability Rating: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Weight: | 144 lbs (65.3kg) |
| Shipping Info: | Drop shipped from the Manufacturer's Warehouse |
| Ratings: | IP20, NEMA 1 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 42.000" L x 30.000" W (1066.80mm x 762.00mm) |
| Color: | Gray |
| Series: | N1A |
| Thickness: | 12 Gauge |
| Material: | Metal, Steel |
| Design: | Hinged Door, Lid |
| Features: | Interior Panels |
| Area (L x W): | 1260 in² (8129 cm²) |
Introduce
We can supply N1A423012 , send us a request quote to request N1A423012 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number N1A423012.The price and lead time for N1A423012 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part N1A423012.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





