Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy N04L63W1AT27I with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy N04L63W1AT27I with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
N04L63W1AT27I
| Part No | N04L63W1AT27I |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC SRAM 4M PARALLEL 44TSOP II |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 44-TSOP (0.400", 10.16mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Access Time: | 70ns |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 44-TSOP II |
| Memory Type: | Volatile |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | SRAM - Asynchronous Memory IC 4Mb (256K x 16) Parallel 70ns 44-TSOP II |
| Voltage - Supply: | 2.3 V ~ 3.6 V |
| Memory Size: | 4Mb (256K x 16) |
| Memory Interface: | Parallel |
| Write Cycle Time - Word, Page: | 70ns |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | N04L63W1A |
| Other Names: | 766-1037 |
| Memory Format: | SRAM |
| Technology: | SRAM - Asynchronous |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply N04L63W1AT27I , send us a request quote to request N04L63W1AT27I pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number N04L63W1AT27I.The price and lead time for N04L63W1AT27I depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part N04L63W1AT27I.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





