Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy N02L63W3AB25IT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy N02L63W3AB25IT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
N02L63W3AB25IT
| Part No | N02L63W3AB25IT |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC SRAM 2M PARALLEL 48BGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 48-LFBGA |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Access Time: | 55ns |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 48-BGA (6x8) |
| Memory Type: | Volatile |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | SRAM - Asynchronous Memory IC 2Mb (128K x 16) Parallel 55ns 48-BGA (6x8) |
| Voltage - Supply: | 2.3 V ~ 3.6 V |
| Memory Size: | 2Mb (128K x 16) |
| Memory Interface: | Parallel |
| Write Cycle Time - Word, Page: | 55ns |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | N02L63W3A |
| Memory Format: | SRAM |
| Technology: | SRAM - Asynchronous |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply N02L63W3AB25IT , send us a request quote to request N02L63W3AB25IT pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number N02L63W3AB25IT.The price and lead time for N02L63W3AB25IT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part N02L63W3AB25IT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





