Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy N01S818HAT22IT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy N01S818HAT22IT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
N01S818HAT22IT
| Part No | N01S818HAT22IT |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC SRAM 1M SPI 20MHZ 8TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Memory Type: | Volatile |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | SRAM Memory IC 1Mb (128K x 8) SPI 20MHz |
| Voltage - Supply: | 1.7 V ~ 2.2 V |
| Clock Frequency: | 20MHz |
| Memory Size: | 1Mb (128K x 8) |
| Memory Interface: | SPI |
| Write Cycle Time - Word, Page: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Memory Format: | SRAM |
| Technology: | SRAM |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply N01S818HAT22IT , send us a request quote to request N01S818HAT22IT pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number N01S818HAT22IT.The price and lead time for N01S818HAT22IT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part N01S818HAT22IT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






