Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MZA25VC221MH10TP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MZA25VC221MH10TP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MZA25VC221MH10TP
| Part No | MZA25VC221MH10TP |
|---|---|
| Manufacturer | Nippon Chemi-Con |
| Description | CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
|---|---|
| Applications: | General Purpose |
| Tolerance: | ±20% |
| Package / Case: | Radial, Can - SMD |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 220µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C |
| Surface Mount Land Size: | 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Height - Seated (Max): | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Ratings: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Series: | MZA |
| Ripple Current @ High Frequency: | 600mA @ 100kHz |
| Capacitance: | 220µF |
| Polarization: | Polar |
| Impedance: | 160 mOhms |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
Introduce
We can supply MZA25VC221MH10TP , send us a request quote to request MZA25VC221MH10TP pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MZA25VC221MH10TP.The price and lead time for MZA25VC221MH10TP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MZA25VC221MH10TP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





