Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MVF30NN151CKU26 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MVF30NN151CKU26 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MVF30NN151CKU26
| Part No | MVF30NN151CKU26 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MCU 32BIT ROMLESS 176LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| RAM Controllers: | LPDDR2, DDR3, DRAM |
|---|---|
| Package / Case: | 176-LQFP Exposed Pad |
| Co-Processors/DSP: | Multimedia; NEON™ MPE |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 176-LQFP-EP (24x24) |
| Speed: | 266MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | ARM® Cortex®-A5 Microprocessor IC Vybrid, VF3xx 1 Core, 32-Bit 266MHz 176-LQFP-EP (24x24) |
| Number of Cores/Bus Width: | 1 Core, 32-Bit |
| Graphics Acceleration: | Yes |
| Voltage - I/O: | 3.3V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| SATA: | - |
| USB: | USB 2.0 OTG + PHY (1) |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-A5 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Vybrid, VF3xx |
| Ethernet: | 10/100 Mbps (2) |
| Base Part Number: | MVF30NN151 |
| Security Features: | - |
| Display & Interface Controllers: | DCU, GPU, LCD, VideoADC, VIU |
| Other Names: | 568-14476 935311461557 MVF30NN151CKU26-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Additional Interfaces: | CAN, I²C, IrDA, LIN, SCI, SDHC, SPI, UART/USART |
Introduce
We can supply MVF30NN151CKU26 , send us a request quote to request MVF30NN151CKU26 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MVF30NN151CKU26.The price and lead time for MVF30NN151CKU26 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MVF30NN151CKU26.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





