Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MTT-650 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MTT-650 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MTT-650
| Part No | MTT-650 |
|---|---|
| Manufacturer | Bel |
| Description | XFRMR LAMINATED 650VA CHAS MOUNT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Secondary (Full Load): | Parallel 12V, Series 24V |
|---|---|
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Secondary Winding(s): | Triple |
| Primary Winding(s): | Single |
| Current - Output (Max): | Parallel 54A, Series 27A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Power - Max: | 650 VA |
| Voltage - Isolation: | 4000Vrms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Weight: | 20 lbs (9.1kg) |
| Height - Seated (Max): | 117.80mm |
| Center Tap: | No |
| Voltage - Primary: | 100V, 115V, 120V |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 133.30mm L x 139.70mm W |
| Series: | MTT |
| Type: | Laminated Core |
Introduce
We can supply MTT-650 , send us a request quote to request MTT-650 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MTT-650.The price and lead time for MTT-650 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MTT-650.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





