Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MTS62C19A-LS105 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MTS62C19A-LS105 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MTS62C19A-LS105
| Part No | MTS62C19A-LS105 |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC MOTOR DRIVER PAR 24SOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | Automotive |
|---|---|
| Package / Case: | 24-BFSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | 24-SOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Bipolar Motor Driver CMOS On/Off 24-SOP |
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Load: | 10 V ~ 40 V |
| Interface: | On/Off |
| Step Resolution: | 1, 1/2, 1/4, 1/8 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Motor Type - Stepper: | Bipolar |
| Motor Type - AC, DC: | Brushed DC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Series: | - |
| Other Names: | MTS62C19A-LS105CT |
| Current - Output: | 550mA |
| Technology: | CMOS |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Output Configuration: | Half Bridge (4) |
Introduce
We can supply MTS62C19A-LS105 , send us a request quote to request MTS62C19A-LS105 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MTS62C19A-LS105.The price and lead time for MTS62C19A-LS105 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MTS62C19A-LS105.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





