Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MT35XL02GCBA2G12-0SIT TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MT35XL02GCBA2G12-0SIT TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MT35XL02GCBA2G12-0SIT TR
| Part No | MT35XL02GCBA2G12-0SIT TR |
|---|---|
| Manufacturer | Micron Technology |
| Description | SERIAL NOR SLC 256MX8 TBGA DDP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 24-TBGA |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 24-TPBGA |
| Memory Type: | Non-Volatile |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | FLASH Memory IC 2Gb (256M x 8) Xccela Bus 133MHz 24-TPBGA |
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Clock Frequency: | 133MHz |
| Memory Size: | 2Gb (256M x 8) |
| Memory Interface: | Xccela Bus |
| Write Cycle Time - Word, Page: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Xccela™ - MT35X |
| Other Names: | MT35XL02GCBA2G12-0SIT TR-ND MT35XL02GCBA2G12-0SITTR |
| Memory Format: | FLASH |
| Technology: | FLASH |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply MT35XL02GCBA2G12-0SIT TR , send us a request quote to request MT35XL02GCBA2G12-0SIT TR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MT35XL02GCBA2G12-0SIT TR.The price and lead time for MT35XL02GCBA2G12-0SIT TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MT35XL02GCBA2G12-0SIT TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






