Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MS549JVN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MS549JVN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MS549JVN
| Part No | MS549JVN |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | CUTTER SIDE TAPERED FLUSH 4" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Cut Edge: | Flush |
|---|---|
| Length - Overall: | 4.00" (101.6mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Side (Diagonal) Cutter Tapered Flush 4.00" (101.6mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Weight: | - |
| Shape: | Tapered |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Xcelite® |
| Type: | Side (Diagonal) |
| Other Names: | MS549JV MS549JV-ND Q#6268173 |
| Features: | ESD Safe |
| Capacity: | 22 AWG Copper Wire, 20 AWG Steel Wire |
Introduce
We can supply MS549JVN , send us a request quote to request MS549JVN pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MS549JVN.The price and lead time for MS549JVN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MS549JVN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





