Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MR44V100AMAZAATL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MR44V100AMAZAATL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MR44V100AMAZAATL
| Part No | MR44V100AMAZAATL |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | FERAM / 1MBIT (128KB X 8) / I2C |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Access Time: | 130ns |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | 8-SOP |
| Memory Type: | Non-Volatile |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | FRAM (Ferroelectric RAM) Memory IC 1Mb (128K x 8) I²C 3.4MHz 130ns 8-SOP |
| Voltage - Supply: | 1.8 V ~ 3.6 V |
| Clock Frequency: | 3.4MHz |
| Memory Size: | 1Mb (128K x 8) |
| Memory Interface: | I²C |
| Write Cycle Time - Word, Page: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Other Names: | MR44V100AMAZAATLCT |
| Memory Format: | FRAM |
| Technology: | FRAM (Ferroelectric RAM) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply MR44V100AMAZAATL , send us a request quote to request MR44V100AMAZAATL pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MR44V100AMAZAATL.The price and lead time for MR44V100AMAZAATL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MR44V100AMAZAATL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





