Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MQ 200 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MQ 200 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MQ 200
| Part No | MQ 200 |
|---|---|
| Manufacturer | Bel |
| Description | FUSE BOARD MNT 200MA 125VAC/VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | Axial |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| DC Cold Resistance: | 1 Ohms |
| Response Time: | Fast |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 50A AC, 300A DC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.125" Dia x 0.280" L (3.18mm x 7.10mm) |
| Color: | - |
| Series: | MQ |
| Melting I²t: | 0.003 |
| Voltage Rating - DC: | 125V |
| Other Names: | 0674-0200-01 0674020001 507-1007 MQ 200BULK MQ200 MQ200BULK |
| Voltage Rating - AC: | 125V |
| Approvals: | CE, CSA, cURus |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 200mA |
Introduce
We can supply MQ 200 , send us a request quote to request MQ 200 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MQ 200.The price and lead time for MQ 200 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MQ 200.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





