Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MPXR4030VVU264 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MPXR4030VVU264 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MPXR4030VVU264
| Part No | MPXR4030VVU264 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MCU 32BIT 3MB FLASH 416BGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Data Converters: | A/D 64x12b |
|---|---|
| RAM Size: | 192K x 8 |
| Package / Case: | 416-BBGA |
| Program Memory Type: | FLASH |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 416-PBGA (27x27) |
| EEPROM Size: | - |
| Core Size: | 32-Bit |
| Number of I/O: | 198 |
| Speed: | 264MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | e200z7 PX Microcontroller IC 32-Bit 264MHz 3MB (3M x 8) FLASH 416-PBGA (27x27) |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, LINbus, SCI, SPI, UART/USART |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3 V ~ 5.5 V |
| Core Processor: | e200z7 |
| Program Memory Size: | 3MB (3M x 8) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | PX |
| Oscillator Type: | Internal |
| Base Part Number: | MPXR4030 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Peripherals: | DMA, POR, PWM, WDT |
Introduce
We can supply MPXR4030VVU264 , send us a request quote to request MPXR4030VVU264 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MPXR4030VVU264.The price and lead time for MPXR4030VVU264 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MPXR4030VVU264.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





