Buy MPI2520R1-3R3-R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MPI2520R1-3R3-R
Part No MPI2520R1-3R3-R
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description FIXED IND 3.3UH 1.8A 126 MOHM
Data sheet
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:3.3µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):126 mOhm Max
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Current Rating:1.8A
Current - Saturation:2.4A
Package / Case:1008 (2520 Metric)
Material - Core:Metal Composite
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Cut Tape (CT)
Detailed Description:3.3µH Shielded Multilayer Inductor 1.8A 126 mOhm Max 1008 (2520 Metric)
Inductance Frequency - Test:1MHz
Shielding:Shielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)