Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MP2935DQK-LF-P with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MP2935DQK-LF-P with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MP2935DQK-LF-P
| Part No | MP2935DQK-LF-P |
|---|---|
| Manufacturer | MPS (Monolithic Power Systems) |
| Description | IC PWM CONTROLLER PMBUS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | Controller, Intel VR12.5 |
|---|---|
| Package / Case: | 40-VFQFN Exposed Pad |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 40-QFN (6x6) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | - Controller, Intel VR12.5 Voltage Regulator IC 1 Output 40-QFN (6x6) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Voltage - Input: | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Output: | 0 V ~ 3.04 V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
Introduce
We can supply MP2935DQK-LF-P , send us a request quote to request MP2935DQK-LF-P pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MP2935DQK-LF-P.The price and lead time for MP2935DQK-LF-P depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MP2935DQK-LF-P.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





