Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MOFNSA-2-01 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MOFNSA-2-01 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MOFNSA-2-01
| Part No | MOFNSA-2-01 |
|---|---|
| Manufacturer | Essentra Components |
| Description | CBL CLIP WIRE SADDLE NAT ARROW |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 0.340" (8.64mm) |
|---|---|
| Length: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Screw Size: | - |
| Bundle Center to Mounting Center: | - |
| Opening Size: | 0.280" L x 0.100" H (7.11mm x 2.54mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Material: | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Material Thickness: | - |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Arrowhead, Winged |
| Packaging: | Bulk |
| Detailed Description: | Cable Clip, Wire Saddle Natural Arrowhead, Winged 0.280" L x 0.100" H (7.11mm x 2.54mm) |
| Adhesive: | - |
| Type Attributes: | Mini, Side Entry |
| Panel Hole Size: | 0.125" (3.18mm) |
| Color: | Natural |
| Series: | - |
| Width: | - |
| Type: | Clip, Wire Saddle |
| Other Names: | MOFNSA201 Q7861065 Q7904197 RP737 |
| Panel Thickness: | 0.093" (2.36mm) |
Introduce
We can supply MOFNSA-2-01 , send us a request quote to request MOFNSA-2-01 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MOFNSA-2-01.The price and lead time for MOFNSA-2-01 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MOFNSA-2-01.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





