Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MM88C30N with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MM88C30N with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MM88C30N
| Part No | MM88C30N |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC INVERTER DUAL 4-INPUT 14DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Logic Type: | - |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 14-PDIP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | IC INVERTER DUAL 4-INPUT 14DIP |
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 15 V |
| Schmitt Trigger Input: | No |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Current - Output High, Low: | - |
| Base Part Number: | 88C30 |
| Other Names: | 88C30 |
| Number of Circuits: | 2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs: | 4 |
| Output Type: | Differential |
Introduce
We can supply MM88C30N , send us a request quote to request MM88C30N pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MM88C30N.The price and lead time for MM88C30N depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MM88C30N.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





