Buy MLK1005S3N9STD25 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MLK1005S3N9STD25
Part No MLK1005S3N9STD25
Manufacturer TDK Corporation
Description FIXED IND 3.9NH 400MA 250 MOHM
Data sheet
Tolerance:±0.3nH
Supplier Device Package:0402 (1005 Metric)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:3.9nH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Frequency - Self Resonant:6.5GHz
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):250 mOhm Max
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Current Rating:400mA
Current - Saturation:-
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Material - Core:Non-Magnetic
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:3.9nH Unshielded Multilayer Inductor 400mA 250 mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Inductance Frequency - Test:100MHz
Shielding:Unshielded
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:MLK
Q @ Freq:7 @ 100MHz