Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ML-614S/FN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ML-614S/FN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ML-614S/FN
| Part No | ML-614S/FN |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Discharge Rate: | 10µA |
|---|---|
| Standard Charge Current: | 300µA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Coin, 6.8mm 3V Lithium Battery Rechargeable (Secondary) 3.4mAh |
| Battery Chemistry: | Lithium |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 22 Weeks |
| Weight: | 0.16g |
| Shipping Info: | Due to restrictions, only ground shipment is allowed. |
| Voltage - Rated: | 3V |
| Termination Style: | SMD (SMT) Tab |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.27" Dia x 0.06" H (6.8mm x 1.5mm) |
| Series: | ML614 |
| Battery Cell Size: | Coin, 6.8mm |
| Standard Charge Time: | - |
| Other Names: | ML-614S/F9FE ML614S-F9F ML614S-F9FE ML614S/F9F ML614S/F9FE ML614SFN P297 |
| Capacity: | 3.4mAh |
Introduce
We can supply ML-614S/FN , send us a request quote to request ML-614S/FN pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ML-614S/FN.The price and lead time for ML-614S/FN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ML-614S/FN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






