Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MKL26Z128CAL4R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MKL26Z128CAL4R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MKL26Z128CAL4R
| Part No | MKL26Z128CAL4R |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | KINETIS KL26: 48MHZ CORTEX-M0+ U |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Data Converters: | A/D 12bit SAR, D/A 12bit |
|---|---|
| RAM Size: | 16K x 8 |
| Package / Case: | 36-UFBGA, WLCSP |
| Program Memory Type: | FLASH |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 36-WLCSP (2.37x2.46) |
| EEPROM Size: | - |
| Core Size: | 32-Bit |
| Number of I/O: | 27 |
| Speed: | 48MHz |
| Detailed Description: | ARM® Cortex®-M0+ Kinetis KL2 Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 128KB (128K x 8) FLASH 36-WLCSP (2.37x2.46) |
| Connectivity: | I²C, LINbus, SPI, UART/USART, USB, USB OTG |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.71 V ~ 3.6 V |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M0+ |
| Program Memory Size: | 128KB (128K x 8) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Kinetis KL2 |
| Oscillator Type: | Internal |
| Other Names: | 568-14070-2 935320413094 MKL26Z128CAL4R-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, LVD, POR, PWM, WDT |
Introduce
We can supply MKL26Z128CAL4R , send us a request quote to request MKL26Z128CAL4R pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MKL26Z128CAL4R.The price and lead time for MKL26Z128CAL4R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MKL26Z128CAL4R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







