Buy MK1130FE-R52 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MK1130FE-R52
Part No MK1130FE-R52
Manufacturer Ohmite
Description RES 113 OHM 1/4W 1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Package / Case:Axial
Packaging:Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package:Axial
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:113 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Height - Seated (Max):-
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.268" L (2.50mm x 6.80mm)
Number of Terminations:2
Series:Metal Devil® MK
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Other Names:MK1130FER52
Resistance:113 Ohms