Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MILS1812-274K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MILS1812-274K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MILS1812-274K
| Part No | MILS1812-274K |
|---|---|
| Manufacturer | API Delevan |
| Description | FIXED IND 270UH 135MA 11 OHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Inductance: | 270µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 31 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 4MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 11 Ohm Max |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 135mA |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 270µH Shielded Inductor 135mA 11 Ohm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 790kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm) |
| Series: | MILS1812 |
| Q @ Freq: | 40 @ 790kHz |
| Type: | - |
| Other Names: | MILS1812-274K TR 500 MILS1812-274K-MIL |
Introduce
We can supply MILS1812-274K , send us a request quote to request MILS1812-274K pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MILS1812-274K.The price and lead time for MILS1812-274K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MILS1812-274K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for MILS1812-274K
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
MILS1812-101K | API Delevan | FIXED IND 100NH 1.49A 90 MOHM | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-102K | API Delevan | FIXED IND 1UH 755MA 350 MOHM SMD | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-103K | API Delevan | FIXED IND 10UH 333MA 1.8 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-104K | API Delevan | FIXED IND 100UH 169MA 7 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-105K | API Delevan | FIXED IND 1MH 60MA 55 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-121K | API Delevan | FIXED IND 120NH 1.412A 100 MOHM | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-122K | API Delevan | FIXED IND 1.2UH 725MA 380 MOHM | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-123K | API Delevan | FIXED IND 12UH 315MA 2 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-124K | API Delevan | FIXED IND 120UH 163MA 7.5 OHM | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-151K | API Delevan | FIXED IND 150NH 1.347A 110 MOHM | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-152K | API Delevan | FIXED IND 1.5UH 706MA 400 OHM | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-153K | API Delevan | FIXED IND 15UH 301MA 2.2 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-154K | API Delevan | FIXED IND 150UH 158MA 8 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-181K | API Delevan | FIXED IND 180NH 1.29A 120 MOHM | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-182K | API Delevan | FIXED IND 1.8UH 681MA 430 MOHM | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-183K | API Delevan | FIXED IND 18UH 288MA 2.4 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-184K | API Delevan | FIXED IND 180UH 153MA 8.5 OHM | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-221K | API Delevan | FIXED IND 220NH 1.154A 150 MOHM | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-222K | API Delevan | FIXED IND 2.2UH 658MA 460 MOHM | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-223K | API Delevan | FIXED IND 22UH 277MA 2.6 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-224K | API Delevan | FIXED IND 220UH 149MA 9 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-271K | API Delevan | FIXED IND 270NH 1.053A 180 MOHM | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-272K | API Delevan | FIXED IND 2.7UH 638MA 490 MOHM | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-273K | API Delevan | FIXED IND 27UH 267MA 2.8 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-274K | API Delevan | FIXED IND 270UH 135MA 11 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-331K | API Delevan | FIXED IND 330NH 952MA 220 MOHM | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-332K | API Delevan | FIXED IND 3.3UH 534MA 700 MOHM | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-333K | API Delevan | FIXED IND 33UH 258MA 3 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-334K | API Delevan | FIXED IND 330UH 129MA 12 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-391K | API Delevan | FIXED IND 390NH 876MA 260 MOHM | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-392K | API Delevan | FIXED IND 3.9UH 487MA 840 MOHM | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-393K | API Delevan | FIXED IND 39UH 250MA 3.2 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-394K | API Delevan | FIXED IND 390UH 105MA 18 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-471K | API Delevan | FIXED IND 470NH 802MA 310 MOHM | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-472K | API Delevan | FIXED IND 4.7UH 471MA 900 MOHM | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-473K | API Delevan | FIXED IND 47UH 242MA 3.4 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-474K | API Delevan | FIXED IND 470UH 91MA 24 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-561K | API Delevan | FIXED IND 560NH 735MA 370 MOHM | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-562K | API Delevan | FIXED IND 5.6UH 447MA 1 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-563K | API Delevan | FIXED IND 56UH 235MA 3.6 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-564K | API Delevan | FIXED IND 560UH 84MA 28 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-681K | API Delevan | FIXED IND 680NH 675MA 440 MOHM | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-682K | API Delevan | FIXED IND 6.8UH 408MA 1.2 OHM | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-683K | API Delevan | FIXED IND 68UH 215MA 4.3 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-684K | API Delevan | FIXED IND 680UH 79MA 32 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-821K | API Delevan | FIXED IND 820NH 614MA 530 MOHM | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-822K | API Delevan | FIXED IND 8.2UH 372MA 1.44 OHM | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-823K | API Delevan | FIXED IND 82UH 196MA 5.2 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
MILS1812-824K | API Delevan | FIXED IND 820UH 71MA 40 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
MILS1812R-101K | API Delevan | FIXED IND 100NH 1.49A 90 MOHM | RFQ >> |





