Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MIL8532-21L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MIL8532-21L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MIL8532-21L
| Part No | MIL8532-21L |
|---|---|
| Manufacturer | API Delevan |
| Description | FIXED IND 47UH 1.84A 104 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±15% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Inductance: | 47µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.286" (7.26mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 104 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Current Rating: | 1.84A |
| Current - Saturation: | 930mA |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 47µH Unshielded Inductor 1.84A 104 mOhm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 1kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.880" L x 0.330" W (22.35mm x 8.38mm) |
| Series: | MIL8532 |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | - |
| Other Names: | MIL8532-21L TR 500 MIL8532-21L-MIL |
Introduce
We can supply MIL8532-21L , send us a request quote to request MIL8532-21L pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MIL8532-21L.The price and lead time for MIL8532-21L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MIL8532-21L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





