Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MGSDB1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MGSDB1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MGSDB1
| Part No | MGSDB1 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | SPEED CONTROL AC MOTOR 120V 90W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Mounting Type: | Socketable |
|---|---|
| For Use With/Related Products: | - |
| Detailed Description: | Variable Frequency Drive (VFD) 100 ~ 120VAC Supply 2A 100 ~ 120 V Load |
| Voltage - Supply: | 100 ~ 120VAC |
| Voltage - Load: | 100 ~ 120 V |
| Interface: | - |
| Number of Motors: | 1 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | MGSD |
| Motor Type: | AC Motor |
| Type: | Module |
| Control / Drive Type: | Variable Frequency Drive (VFD) |
| Current - Output: | 2A |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Wattage - Load: | 90W |
Introduce
We can supply MGSDB1 , send us a request quote to request MGSDB1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MGSDB1.The price and lead time for MGSDB1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MGSDB1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





