Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MGFW154812 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MGFW154812 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MGFW154812
| Part No | MGFW154812 |
|---|---|
| Manufacturer | Cosel |
| Description | DC DC CONVERTER +/-12V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | ITE (Commercial) |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Isolation: | 1.5kV |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 24 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Voltage - Output 2: | -12V |
| Features: | Remote On/Off, OCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Package / Case: | 6-DIP Module |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | - |
| Current - Output (Max): | 650mA, 650mA |
| Detailed Description: | Isolated Module DC DC Converter 2 Output 12V -12V 650mA, 650mA 18V - 76V Input |
| Efficiency: | 87% |
| Size / Dimension: | 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm) |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Series: | MGFW |
| Voltage - Output 3: | - |
| Type: | Isolated Module |
| Other Names: | 1776-1357 |
| Voltage - Input (Max): | 76V |
| Number of Outputs: | 2 |
Introduce
We can supply MGFW154812 , send us a request quote to request MGFW154812 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MGFW154812.The price and lead time for MGFW154812 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MGFW154812.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





