Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MDMK2020T2R2MM with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MDMK2020T2R2MM with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MDMK2020T2R2MM
| Part No | MDMK2020T2R2MM |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 2.2UH 1.45A 109 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 2.2µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 109 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 1.45A |
| Current - Saturation: | 1.75A |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Metal |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Detailed Description: | 2.2µH Shielded Wirewound Inductor 1.45A 109 mOhm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm) |
| Series: | MCOIL™, MD |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 587-3232-1 |
Introduce
We can supply MDMK2020T2R2MM , send us a request quote to request MDMK2020T2R2MM pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MDMK2020T2R2MM.The price and lead time for MDMK2020T2R2MM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MDMK2020T2R2MM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for MDMK2020T2R2MM
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| MDMK2020T1R0MM | Taiyo Yuden | FIXED IND 1UH 1.9A 64 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK2020T1R0MMV | Taiyo Yuden | FIXED IND 1UH 64 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK2020T1R5MM | Taiyo Yuden | FIXED IND 1.5UH 1.65A 86 MOHM | RFQ >> | |
| MDMK2020T1R5MMV | Taiyo Yuden | FIXED IND 1.5UH 86 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK2020T2R2MM | Taiyo Yuden | FIXED IND 2.2UH 1.45A 109 MOHM | RFQ >> | |
| MDMK2020T2R2MMV | Taiyo Yuden | FIXED IND 2.2UH 109 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK2020T3R3MM | Taiyo Yuden | FIXED IND 3.3UH 1.15A 178 MOHM | RFQ >> | |
| MDMK2020T3R3MMV | Taiyo Yuden | FIXED IND 3.3UH 178 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK2020T4R7MM | Taiyo Yuden | FIXED IND 4.7UH 950MA 242 MOHM | RFQ >> | |
| MDMK2020T4R7MMV | Taiyo Yuden | FIXED IND 4.7UH 242 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK2020TR47MM | Taiyo Yuden | FIXED IND 470NH 2.3A 46 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK2020TR47MMV | Taiyo Yuden | FIXED IND 470NH 46 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK2020TR68MM | Taiyo Yuden | FIXED IND 680NH 2A 58 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK2020TR68MMV | Taiyo Yuden | FIXED IND 680NH 58 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK3030T1R0MM | Taiyo Yuden | FIXED IND 1UH 3.1A 50 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK3030T1R0MMV | Taiyo Yuden | FIXED IND 1UH 3.9A 50 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK3030T1R5MM | Taiyo Yuden | FIXED IND 1.5UH 2.5A 74 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK3030T1R5MMV | Taiyo Yuden | FIXED IND 1.5UH 3A 74 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK3030T2R2MM | Taiyo Yuden | FIXED IND 2.2UH 2A 112 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK3030T2R2MMV | Taiyo Yuden | FIXED IND 2.2UH 2.1A 112 MOHM | RFQ >> | |
| MDMK3030T3R3MM | Taiyo Yuden | FIXED IND 3.3UH 1.6A 173 MOHM | RFQ >> | |
| MDMK3030T3R3MMV | Taiyo Yuden | FIXED IND 3.3UH 1.9A 167 MOHM | RFQ >> | |
| MDMK3030T4R7MM | Taiyo Yuden | FIXED IND 4.7UH 1.3A 263 MOHM | RFQ >> | |
| MDMK3030T4R7MMV | Taiyo Yuden | FIXED IND 4.7UH 1.55A 263 MOHM | RFQ >> | |
| MDMK3030TR30MM | Taiyo Yuden | FIXED IND 300NH 4.8A 20 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK3030TR30MMV | Taiyo Yuden | FIXED IND 300NH 6.4A 20 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK3030TR33MM | Taiyo Yuden | FIXED IND 330NH 5.5A 20 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK3030TR33MMV | Taiyo Yuden | FIXED IND 330NH 5.5A 20 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK3030TR47MM | Taiyo Yuden | FIXED IND 470NH 4.2A 27 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK3030TR47MMV | Taiyo Yuden | FIXED IND 470NH 4.7A 27 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK4040T100MM | Taiyo Yuden | FIXED IND 10UH 1.4A 330 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK4040T100MMV | Taiyo Yuden | FIXED IND 10UH 1.4A 330MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK4040T1R0MF | Taiyo Yuden | FIXED IND 1UH 3.5A 47 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK4040T1R0MFV | Taiyo Yuden | FIXED IND 1UH 470 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK4040T1R0MM | Taiyo Yuden | FIXED IND 1UH 4.5A 360 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK4040T1R0MMV | Taiyo Yuden | FIXED IND 1UH 4.5A 36MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK4040T1R2MF | Taiyo Yuden | FIXED IND 1.2UH 3.5A 47 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK4040T1R2MFV | Taiyo Yuden | FIXED IND 1.2UH 47 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK4040T1R5MF | Taiyo Yuden | FIXED IND 1.5UH 3.3A 65 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK4040T1R5MFV | Taiyo Yuden | FIXED IND 1.5UH 65 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK4040T1R5MM | Taiyo Yuden | FIXED IND 1.5UH 3.2A 65 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK4040T1R5MMV | Taiyo Yuden | FIXED IND 1.5UH 3.2A 65MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK4040T2R2MF | Taiyo Yuden | FIXED IND 2.2UH 2.5A 92 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK4040T2R2MFV | Taiyo Yuden | FIXED IND 2.2UH 92 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK4040T2R2MM | Taiyo Yuden | FIXED IND 2.2UH 2.8A 79 MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK4040T2R2MMV | Taiyo Yuden | FIXED IND 2.2UH 2.8A 79MOHM SMD | RFQ >> | |
| MDMK4040T3R3MM | Taiyo Yuden | FIXED IND 3.3UH 2.2A 130 MOHM | RFQ >> | |
| MDMK4040T3R3MMV | Taiyo Yuden | INDUCTOR,SMD HIGH CURRENT,METAL | RFQ >> | |
| MDMK4040T4R7MM | Taiyo Yuden | FIXED IND 4.7UH 1.9A 160 MOHM | RFQ >> | |
| MDMK4040T4R7MMV | Taiyo Yuden | INDUCTOR,SMD HIGH CURRENT,METAL | RFQ >> |





