Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MDH-V-21-RTR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MDH-V-21-RTR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MDH-V-21-RTR
| Part No | MDH-V-21-RTR |
|---|---|
| Manufacturer | Bussmann (Eaton) |
| Description | 6.3X32MM, HIGH SURGE WITHSTAND. |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial) |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Fuse Type: | Cartridge, Ceramic |
| DC Cold Resistance: | 0.0024 Ohms |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Response Time: | - |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 200A |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm) |
| Color: | - |
| Series: | MDH-R |
| Melting I²t: | 5100 |
| Voltage Rating - DC: | 150V |
| Voltage Rating - AC: | 600V |
| Approvals: | cURus |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 21A |
Introduce
We can supply MDH-V-21-RTR , send us a request quote to request MDH-V-21-RTR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MDH-V-21-RTR.The price and lead time for MDH-V-21-RTR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MDH-V-21-RTR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





