Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MCFE1608TR47MG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MCFE1608TR47MG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MCFE1608TR47MG
| Part No | MCFE1608TR47MG |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 470NH 2A 150 MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 470nH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 150 mOhm Max |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 2A |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Material - Core: | Metal |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 470nH Shielded Multilayer Inductor 2A 150 mOhm Max 0603 (1608 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Series: | MCOIL™, MC |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Multilayer |
| Other Names: | 587-5627-2 MF MCFE1608TR47MG |
Introduce
We can supply MCFE1608TR47MG , send us a request quote to request MCFE1608TR47MG pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MCFE1608TR47MG.The price and lead time for MCFE1608TR47MG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MCFE1608TR47MG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





