Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MCAS030.XP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MCAS030.XP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MCAS030.XP
| Part No | MCAS030.XP |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE AUTO 30A 32VDC 1 PC CARD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | Auto Link |
|---|---|
| Mounting Type: | Holder |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Fuse Type: | Automotive |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Response Time: | Slow |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 1kA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.421" L x 0.244" W x 0.689" H (10.70mm x 6.20mm x 17.50mm) |
| Color: | Pink |
| Series: | MCASE™ |
| Voltage Rating - DC: | 32V |
| Other Names: | MCAS030XP |
| Approvals: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 30A |
Introduce
We can supply MCAS030.XP , send us a request quote to request MCAS030.XP pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MCAS030.XP.The price and lead time for MCAS030.XP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MCAS030.XP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





