Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAS-1210-33 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAS-1210-33 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MAS-1210-33
| Part No | MAS-1210-33 |
|---|---|
| Manufacturer | TDK-Lambda Americas, Inc. |
| Description | LINE FILTER 250VDC/VAC 10A CHAS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Current: | 10A |
| Voltage - Rated DC: | 250V |
| Inductance: | - |
| Termination Style: | Threaded Post (M4) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | MAS |
| Filter Type: | Single Phase |
| Other Names: | MAS121033 MAS121033-ND |
| Approvals: | CSA, UL, VDE |
| Operating Temperature: | - |
Introduce
We can supply MAS-1210-33 , send us a request quote to request MAS-1210-33 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAS-1210-33.The price and lead time for MAS-1210-33 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MAS-1210-33.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






