Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MA6Z71800L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MA6Z71800L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MA6Z71800L
| Part No | MA6Z71800L |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SMINI6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 6-SMD, Flat Leads |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | SMini6-F1 |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Array 3 Independent Schottky 30V 30mA (DC) Surface Mount 6-SMD, Flat Leads |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1V @ 30mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1µA @ 30V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Diode Configuration: | 3 Independent |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | 125°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 30mA (DC) |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 30V |
| Base Part Number: | MA6Z718 |
| Other Names: | MA6S718CT MA6S718CT-ND MA6S718TXCT MA6S718TXCT-ND MA6Z71800LCT |
| Reverse Recovery Time (trr): | 1ns |
Introduce
We can supply MA6Z71800L , send us a request quote to request MA6Z71800L pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MA6Z71800L.The price and lead time for MA6Z71800L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MA6Z71800L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





