Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy M95160-DFDW6TP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy M95160-DFDW6TP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
M95160-DFDW6TP
| Part No | M95160-DFDW6TP |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC EEPROM 16KBIT 5MHZ 8TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
|---|---|
| Shell Style: | 1.7 V ~ 5.5 V |
| Output Isolation: | EEPROM |
| Voltage - Breakdown: | 8-TSSOP |
| Standards: | Non-Volatile |
| Software: | 16Kb (2K x 8) |
| Interface: | SPI Serial |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | M95160-DFDW6TP |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Other Names: | 497-16066-2 M95160-DFDW6TP-ND |
| Description: | IC EEPROM 16KBIT 5MHZ 8TSSOP |
| Polarization: | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Reverse Recovery Time (trr): | 5MHz |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply M95160-DFDW6TP , send us a request quote to request M95160-DFDW6TP pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number M95160-DFDW6TP.The price and lead time for M95160-DFDW6TP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part M95160-DFDW6TP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






