Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy M68AW512ML70ND6 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy M68AW512ML70ND6 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
M68AW512ML70ND6
| Part No | M68AW512ML70ND6 |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC SRAM 8M PARALLEL 44TSOP II |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 44-TSOP (0.400", 10.16mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Access Time: | 70ns |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 44-TSOP II |
| Memory Type: | Volatile |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | SRAM - Asynchronous Memory IC 8Mb (512K x 16) Parallel 70ns 44-TSOP II |
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Memory Size: | 8Mb (512K x 16) |
| Memory Interface: | Parallel |
| Write Cycle Time - Word, Page: | 70ns |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | M68AW512M |
| Other Names: | 497-1744 |
| Memory Format: | SRAM |
| Technology: | SRAM - Asynchronous |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply M68AW512ML70ND6 , send us a request quote to request M68AW512ML70ND6 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number M68AW512ML70ND6.The price and lead time for M68AW512ML70ND6 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part M68AW512ML70ND6.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






