Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy M58WR032KB70ZQ6W TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy M58WR032KB70ZQ6W TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
M58WR032KB70ZQ6W TR
| Part No | M58WR032KB70ZQ6W TR |
|---|---|
| Manufacturer | Micron Technology |
| Description | IC FLASH 32M PARALLEL 88VFBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 88-VFBGA |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Access Time: | 70ns |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 88-VFBGA (8x10) |
| Memory Type: | Non-Volatile |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | FLASH - NOR Memory IC 32Mb (2M x 16) Parallel 66MHz 70ns 88-VFBGA (8x10) |
| Voltage - Supply: | 1.7 V ~ 2 V |
| Clock Frequency: | 66MHz |
| Memory Size: | 32Mb (2M x 16) |
| Memory Interface: | Parallel |
| Write Cycle Time - Word, Page: | 70ns |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | M58WR032 |
| Other Names: | M58WR032KB70ZQ6W M58WR032KB70ZQ6W TR-ND M58WR032KB70ZQ6WTR |
| Memory Format: | FLASH |
| Technology: | FLASH - NOR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply M58WR032KB70ZQ6W TR , send us a request quote to request M58WR032KB70ZQ6W TR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number M58WR032KB70ZQ6W TR.The price and lead time for M58WR032KB70ZQ6W TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part M58WR032KB70ZQ6W TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







