Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy M34C156K100BZSS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy M34C156K100BZSS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
M34C156K100BZSS
| Part No | M34C156K100BZSS |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | CAP TANT 15UF 100V 10% SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 3.5 Ohm |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 15µF Molded Tantalum Capacitors 100V Nonstandard 3.5 Ohm |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.307" (7.80mm) |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Manufacturer Size Code: | C |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.835" L x 0.315" W (21.20mm x 8.00mm) |
| Series: | M34 |
| Type: | Molded |
| Other Names: | 718-1700 |
| Capacitance: | 15µF |
| Features: | Wet Tantalum |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply M34C156K100BZSS , send us a request quote to request M34C156K100BZSS pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number M34C156K100BZSS.The price and lead time for M34C156K100BZSS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part M34C156K100BZSS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






