Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy M0820-44K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy M0820-44K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
M0820-44K
| Part No | M0820-44K |
|---|---|
| Manufacturer | API Delevan |
| Description | FIXED IND 6.8UH 114MA 3.6 OHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Inductance: | 6.8µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.115" (2.92mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 64MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 3.6 Ohm Max |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Current Rating: | 114mA |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Iron |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 6.8µH Unshielded Inductor 114mA 3.6 Ohm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.255" L x 0.095" W (6.48mm x 2.41mm) |
| Series: | M0820 |
| Q @ Freq: | 35 @ 7.9MHz |
| Type: | - |
| Other Names: | M0820-44K TR 250 |
Introduce
We can supply M0820-44K , send us a request quote to request M0820-44K pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number M0820-44K.The price and lead time for M0820-44K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part M0820-44K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for M0820-44K
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
M0820-00K | API Delevan | FIXED IND 100NH 865MA 140 MOHM | RFQ >> |
![]() |
M0820-02K | API Delevan | FIXED IND 120NH 785MA 170 MOHM | RFQ >> |
![]() |
M0820-04K | API Delevan | FIXED IND 150NH 725MA 200 MOHM | RFQ >> |
![]() |
M0820-06K | API Delevan | FIXED IND 180NH 690MA 220 MOHM | RFQ >> |
![]() |
M0820-08K | API Delevan | FIXED IND 220NH 635MA 260 MOHM | RFQ >> |
![]() |
M0820-10K | API Delevan | FIXED IND 270NH 510MA 400 MOHM | RFQ >> |
![]() |
M0820-12K | API Delevan | FIXED IND 330NH 455MA 500 MOHM | RFQ >> |
![]() |
M0820-14K | API Delevan | FIXED IND 390NH 415MA 600 MOHM | RFQ >> |
![]() |
M0820-16K | API Delevan | FIXED IND 470NH 405MA 630 MOHM | RFQ >> |
![]() |
M0820-18K | API Delevan | FIXED IND 560NH 500MA 190 MOHM | RFQ >> |
![]() |
M0820-20K | API Delevan | FIXED IND 680NH 475MA 210 MOHM | RFQ >> |
![]() |
M0820-22K | API Delevan | FIXED IND 820NH 444MA 240 MOHM | RFQ >> |
![]() |
M0820-24K | API Delevan | FIXED IND 1UH 418MA 270 MOHM SMD | RFQ >> |
![]() |
M0820-26K | API Delevan | FIXED IND 1.2UH 385MA 320 MOHM | RFQ >> |
![]() |
M0820-28K | API Delevan | FIXED IND 1.5UH 300MA 530 MOHM | RFQ >> |
| M0820-2R5205-R | Bussmann (Eaton) | CAP 2F -20% +80% 2.5V T/H | RFQ >> | |
![]() |
M0820-30K | API Delevan | FIXED IND 1.8UH 283MA 590 MOHM | RFQ >> |
![]() |
M0820-32K | API Delevan | FIXED IND 2.2UH 250MA 760 MOHM | RFQ >> |
![]() |
M0820-34K | API Delevan | FIXED IND 2.7UH 229MA 900 MOHM | RFQ >> |
![]() |
M0820-36K | API Delevan | FIXED IND 3.3UH 187MA 1.35 OHM | RFQ >> |
![]() |
M0820-38K | API Delevan | FIXED IND 3.9UH 167MA 1.7 OHM | RFQ >> |
![]() |
M0820-40K | API Delevan | FIXED IND 4.7UH 143MA 2.3 OHM | RFQ >> |
![]() |
M0820-42K | API Delevan | FIXED IND 5.6UH 123MA 3.1 OHM | RFQ >> |
![]() |
M0820-44K | API Delevan | FIXED IND 6.8UH 114MA 3.6 OHM | RFQ >> |
![]() |
M0820-46K | API Delevan | FIXED IND 8.2UH 99MA 4.8 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
M0820-48K | API Delevan | FIXED IND 10UH 91MA 5.7 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
M0820-50K | API Delevan | FIXED IND 12UH 120MA 3.3 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
M0820-52K | API Delevan | FIXED IND 15UH 110MA 3.8 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
M0820-54K | API Delevan | FIXED IND 18UH 106MA 4.2 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
M0820-56K | API Delevan | FIXED IND 22UH 100MA 4.7 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
M0820-58K | API Delevan | FIXED IND 27UH 91MA 5.7 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
M0820-60K | API Delevan | FIXED IND 33UH 87MA 6.2 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
M0820-62K | API Delevan | FIXED IND 39UH 76MA 8.1 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
M0820-64K | API Delevan | FIXED IND 47UH 69MA 9.8 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
M0820-66K | API Delevan | FIXED IND 56UH 62MA 12 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
M0820-68K | API Delevan | FIXED IND 68UH 58MA 13.8 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
M0820-70K | API Delevan | FIXED IND 82UH 50MA 19 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
M0820-72K | API Delevan | FIXED IND 100UH 47MA 21 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
M0820-74K | API Delevan | FIXED IND 120UH 52MA 17 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
M0820-76K | API Delevan | FIXED IND 150UH 49MA 19 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
M0820-78K | API Delevan | FIXED IND 180UH 46MA 21.5 OHM | RFQ >> |
![]() |
M0820-80K | API Delevan | FIXED IND 220UH 38MA 32 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
M0820-82K | API Delevan | FIXED IND 270UH 35MA 37 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
M0820-84K | API Delevan | FIXED IND 330UH 31MA 47 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
M0820-86K | API Delevan | FIXED IND 390UH 30MA 53 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
M0820-88K | API Delevan | FIXED IND 470UH 28MA 60 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
M0820-90K | API Delevan | FIXED IND 560UH 25MA 71 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
M0820-92K | API Delevan | FIXED IND 680UH 23MA 83 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
M0820-94K | API Delevan | FIXED IND 820UH 22MA 95 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
M0820-96K | API Delevan | FIXED IND 1MH 20MA 108 OHM SMD | RFQ >> |





