Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LVM061930B-L20 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LVM061930B-L20 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LVM061930B-L20
| Part No | LVM061930B-L20 |
|---|---|
| Manufacturer | Jinlong Machinery & Electronics Co. Ltd. |
| Description | VIBRATION MOTOR LINEAR 2V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Power - Rated: | 230mW |
|---|---|
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | - |
| Encoder Type: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Voltage - Rated: | 2VAC |
| Termination Style: | Solder Tab |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Function: | Vibration, LRA |
| Motor Type: | - |
| Gear Reduction Ratio: | - |
| Mounting Hole Spacing: | - |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Diameter - Shaft: | - |
| Length - Shaft and Bearing: | - |
| Detailed Description: | AC Motor Vibration, LRA 230mW 2VAC |
| Weight: | 0.006 lb (2.72g) |
| RPM: | - |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | - |
| Size / Dimension: | Rectangular - 0.236" x 0.748" (6.00mm x 19.00mm) |
| Series: | - |
| Type: | AC Motor |
| Other Names: | 1670-1029 LVM061930 |
| Approvals: | - |
Introduce
We can supply LVM061930B-L20 , send us a request quote to request LVM061930B-L20 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LVM061930B-L20.The price and lead time for LVM061930B-L20 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LVM061930B-L20.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





