Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTR10EZPF1200 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LTR10EZPF1200 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LTR10EZPF1200
| Part No | LTR10EZPF1200 |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | RES SMD 120 OHM 1/4W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Package / Case: | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 120 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor Wide 0805 (2012 Metric), 0508 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | LTR |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Other Names: | RHM1207TR |
| Resistance: | 120 Ohms |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Composition: | Thick Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply LTR10EZPF1200 , send us a request quote to request LTR10EZPF1200 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTR10EZPF1200.The price and lead time for LTR10EZPF1200 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LTR10EZPF1200.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





