Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTL1CHUBJS-UA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LTL1CHUBJS-UA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LTL1CHUBJS-UA
| Part No | LTL1CHUBJS-UA |
|---|---|
| Manufacturer | Lite-On, Inc. |
| Description | LED BLUE DIFFUSED T/H |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | White |
|---|---|
| Package / Case: | Radial |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Supplier Device Package: | - |
| Configuration: | Standard |
| Millicandela Rating: | 25mcd |
| Wavelength - Dominant: | 466nm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Blue 466nm LED Indication - Discrete 3.8V Radial |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | - |
| Color: | Blue |
| Series: | - |
| Lens Style/Size: | Round with Domed Top, 3.10mm |
| Height (Max): | 5.20mm |
| Wavelength - Peak: | 428nm |
| Features: | - |
| Current - Test: | 20mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.8V |
| Viewing Angle: | 60° |
Introduce
We can supply LTL1CHUBJS-UA , send us a request quote to request LTL1CHUBJS-UA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTL1CHUBJS-UA.The price and lead time for LTL1CHUBJS-UA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LTL1CHUBJS-UA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





