Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTA149B781F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LTA149B781F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LTA149B781F
| Part No | LTA149B781F |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Description | LCD 14.9" 1280X390 LVDS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Graphics Color: | Red, Green, Blue (RGB) |
|---|---|
| Dot Size: | - |
| Backlight: | CCFL |
| Touchscreen: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color LVDS 14.9" (378.46mm) 1280 x 390 |
| Interface: | LVDS |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Dot Pitch: | 0.28mm W x 0.28mm H |
| Display Mode: | Transmissive |
| Viewing Area: | 360.94mm W x 109.98mm H |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Background Color: | - |
| Display Type: | TFT - Color |
| Diagonal Screen Size: | 14.9" (378.46mm) |
| Dot Pixels: | 1280 x 390 |
Introduce
We can supply LTA149B781F , send us a request quote to request LTA149B781F pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTA149B781F.The price and lead time for LTA149B781F depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LTA149B781F.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






