Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LT T673-P2Q2-34-0-10-R18-Z with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LT T673-P2Q2-34-0-10-R18-Z with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LT T673-P2Q2-34-0-10-R18-Z
| Part No | LT T673-P2Q2-34-0-10-R18-Z |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED GREEN CLEAR 2PLCC SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | Colorless |
|---|---|
| Package / Case: | 2-PLCC |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Lens Transparency: | Clear |
| Supplier Device Package: | 2-PLCC |
| Configuration: | Standard |
| Millicandela Rating: | 84mcd |
| Wavelength - Dominant: | 529nm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Green 529nm LED Indication - Discrete 3V 2-PLCC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 3.20mm L x 2.80mm W |
| Color: | Green |
| Series: | TOPLED® |
| Lens Style/Size: | Round with Flat Top, 2.40mm |
| Height (Max): | 2.80mm |
| Other Names: | LT T673-P2Q2-34-0-10-R18-Z-ND LTT673-P2Q2-34-0-10-R18-Z Q65110A5841 |
| Wavelength - Peak: | 527nm |
| Features: | - |
| Current - Test: | 10mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3V |
| Viewing Angle: | 120° |
Introduce
We can supply LT T673-P2Q2-34-0-10-R18-Z , send us a request quote to request LT T673-P2Q2-34-0-10-R18-Z pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LT T673-P2Q2-34-0-10-R18-Z.The price and lead time for LT T673-P2Q2-34-0-10-R18-Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LT T673-P2Q2-34-0-10-R18-Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





