Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LQB18NNR33N10D with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LQB18NNR33N10D with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LQB18NNR33N10D
| Part No | LQB18NNR33N10D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | FIXED IND 330NH 450MA 450 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±30% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 330nH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 80MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 450 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 450mA |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 330nH Shielded Multilayer Inductor 450mA 450 mOhm Max 0603 (1608 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 25MHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Series: | LQB18 |
| Q @ Freq: | 25 @ 25MHz |
| Type: | Multilayer |
Introduce
We can supply LQB18NNR33N10D , send us a request quote to request LQB18NNR33N10D pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LQB18NNR33N10D.The price and lead time for LQB18NNR33N10D depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LQB18NNR33N10D.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





