Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LP2540C with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LP2540C with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LP2540C
| Part No | LP2540C |
|---|---|
| Manufacturer | B&K Precision |
| Description | LOGIC PROBE FOR 2540C SERIES |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
|---|---|
| Detailed Description: | 60MHz Black Oscilloscope Probe Test Lead 100k Input Resistance 20V |
| Cable Length: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Capacitance - Input: | 8pF |
| Resistance - Input: | 100k |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Black |
| Series: | 2540C |
| Attenuation Value: | - |
| Includes: | - |
| Type: | - |
| Other Names: | BKLP2540C |
| Voltage - Max: | 20V |
| Bandwidth: | 60MHz |
Introduce
We can supply LP2540C , send us a request quote to request LP2540C pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LP2540C.The price and lead time for LP2540C depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LP2540C.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





