Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LNA2904L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LNA2904L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LNA2904L
| Part No | LNA2904L |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | EMITTER IR 950NM 100MA T 1 3/4 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | T 1 3/4 |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Infrared (IR) Emitter 950nm 1.35V 100mA 10mW/sr @ 50mA 40° T 1 3/4 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Radiant Intensity (Ie) Min @ If: | 10mW/sr @ 50mA |
| Type: | Infrared (IR) |
| Other Names: | LN166 LN166-ND |
| Wavelength: | 950nm |
| Orientation: | Top View |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 1.35V |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 100mA |
| Viewing Angle: | 40° |
Introduce
We can supply LNA2904L , send us a request quote to request LNA2904L pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LNA2904L.The price and lead time for LNA2904L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LNA2904L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





