Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LN322GP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LN322GP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LN322GP
| Part No | LN322GP |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | LED GREEN DIFFUSED 2MM T/H |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | Green |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 2mm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Height (Max): | 8.20mm |
| Features: | - |
| Current - Test: | 20mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.2V |
| Viewing Angle: | - |
| Package / Case: | Radial |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Configuration: | Standard |
| Millicandela Rating: | 1mcd |
| Wavelength - Dominant: | - |
| Detailed Description: | Green LED Indication - Discrete 2.2V Radial |
| Size / Dimension: | - |
| Color: | Green |
| Series: | - |
| Lens Style/Size: | Round with Flat Top, 2.00mm |
| Base Part Number: | LN*22 |
| Other Names: | P425 |
| Wavelength - Peak: | 565nm |
Introduce
We can supply LN322GP , send us a request quote to request LN322GP pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LN322GP.The price and lead time for LN322GP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LN322GP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





