Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LK2125100K-T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LK2125100K-T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LK2125100K-T
| Part No | LK2125100K-T |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 10UH 15MA 800 MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 0805 (2012 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 10µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 24MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 800 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Current Rating: | 15mA |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 10µH Unshielded Multilayer Inductor 15mA 800 mOhm Max 0805 (2012 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 2MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Series: | LK |
| Q @ Freq: | 50 @ 2MHz |
| Type: | Multilayer |
| Other Names: | 587-5909-2 LF LK 2125 100K-T LK2125100K-T-ND LK2125100KT |
Introduce
We can supply LK2125100K-T , send us a request quote to request LK2125100K-T pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LK2125100K-T.The price and lead time for LK2125100K-T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LK2125100K-T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for LK2125100K-T
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| LK2125100K-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 10UH 15MA 800 MOHM SMD | RFQ >> | |
| LK2125100M-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 10UH 15MA 800 MOHM SMD | RFQ >> | |
| LK2125120K-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 12UH 15MA 900 MOHM SMD | RFQ >> | |
| LK2125120M-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 12UH 15MA 900 MOHM SMD | RFQ >> | |
| LK2125150M-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 15UH 5MA 700 MOHM SMD | RFQ >> | |
| LK2125180M-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 18UH 5MA 800 MOHM SMD | RFQ >> | |
| LK21251R0K-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 1UH 80MA 300 MOHM SMD | RFQ >> | |
| LK21251R0M-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 1UH 80MA 300 MOHM SMD | RFQ >> | |
| LK21251R2K-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 1.2UH 80MA 350 MOHM | RFQ >> | |
| LK21251R2M-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 1.2UH 80MA 350 MOHM | RFQ >> | |
| LK21251R5K-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 1.5UH 80MA 400 MOHM | RFQ >> | |
| LK21251R5M-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 1.5UH 80MA 400 MOHM | RFQ >> | |
| LK21251R8J-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 1.8UH 80MA 450 MOHM | RFQ >> | |
| LK21251R8K-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 1.8UH 80MA 450 MOHM | RFQ >> | |
| LK21251R8M-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 1.8UH 80MA 450 MOHM | RFQ >> | |
| LK2125220M-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 22UH 5MA 900 MOHM SMD | RFQ >> | |
| LK2125270M-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 27UH 5MA 1 OHM SMD | RFQ >> | |
| LK21252R2K-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 2.2UH 50MA 500 MOHM | RFQ >> | |
| LK21252R2M-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 2.2UH 50MA 500 MOHM | RFQ >> | |
| LK21252R7K-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 2.7UH 50MA 550 MOHM | RFQ >> | |
| LK21252R7M-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 2.7UH 50MA 550 MOHM | RFQ >> | |
| LK2125330K-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 33UH 5MA 1.1 OHM SMD | RFQ >> | |
| LK2125330M-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 33UH 5MA 1.1 OHM SMD | RFQ >> | |
| LK21253R3K-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 3.3UH 50MA 600 MOHM | RFQ >> | |
| LK21253R3M-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 3.3UH 50MA 600 MOHM | RFQ >> | |
| LK21253R9K-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 3.9UH 30MA 700 MOHM | RFQ >> | |
| LK21253R9M-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 3.9UH 30MA 700 MOHM | RFQ >> | |
| LK212547NM-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 47NH 300MA 100 MOHM | RFQ >> | |
| LK21254R7K-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 4.7UH 30MA 700 MOHM | RFQ >> | |
| LK21254R7M-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 4.7UH 30MA 700 MOHM | RFQ >> | |
| LK21255R6K-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 5.6UH 15MA 600 MOHM | RFQ >> | |
| LK21255R6M-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 5.6UH 15MA 600 MOHM | RFQ >> | |
| LK212568NM-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 68NH 300MA 150 MOHM | RFQ >> | |
| LK21256R8K-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 6.8UH 15MA 700 MOHM | RFQ >> | |
| LK21256R8M-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 6.8UH 15MA 700 MOHM | RFQ >> | |
| LK212582NM-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 82NH 300MA 200 MOHM | RFQ >> | |
| LK21258R2K-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 8.2UH 15MA 700 MOHM | RFQ >> | |
| LK21258R2M-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 8.2UH 15MA 700 MOHM | RFQ >> | |
| LK2125R10K-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 100NH 270MA 150 MOHM | RFQ >> | |
| LK2125R10M-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 100NH 270MA 150 MOHM | RFQ >> | |
| LK2125R12K-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 120NH 270MA 200 MOHM | RFQ >> | |
| LK2125R12M-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 120NH 270MA 200 MOHM | RFQ >> | |
| LK2125R15K-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 150NH 270MA 200 MOHM | RFQ >> | |
| LK2125R15M-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 150NH 270MA 200 MOHM | RFQ >> | |
| LK2125R18K-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 180NH 270MA 250 MOHM | RFQ >> | |
| LK2125R18M-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 180NH 270MA 250 MOHM | RFQ >> | |
| LK2125R22K-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 220NH 250MA 300 MOHM | RFQ >> | |
| LK2125R22M-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 220NH 250MA 300 MOHM | RFQ >> | |
| LK2125R27K-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 270NH 250MA 350 MOHM | RFQ >> | |
| LK2125R27M-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 270NH 250MA 350 MOHM | RFQ >> |





