Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LHF00L29 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LHF00L29 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LHF00L29
| Part No | LHF00L29 |
|---|---|
| Manufacturer | Sharp Microelectronics |
| Description | IC FLASH 16M PARALLEL 48TSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 48-TFSOP (0.724", 18.40mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Access Time: | 70ns |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 48-TSOP |
| Memory Type: | Non-Volatile |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | FLASH Memory IC 16Mb (1M x 16) Parallel 70ns 48-TSOP |
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Memory Size: | 16Mb (1M x 16) |
| Memory Interface: | Parallel |
| Write Cycle Time - Word, Page: | 70ns |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Other Names: | 425-1886 |
| Memory Format: | FLASH |
| Technology: | FLASH |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply LHF00L29 , send us a request quote to request LHF00L29 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LHF00L29.The price and lead time for LHF00L29 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LHF00L29.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






